Mutfağınız için seçeceğiniz tezgah arası cam panelde, tezgah arası cam modelleri, tezgah arası cam türleri, mutfağınızda oluşacak görüntü ve ortam için ne kadar önemli ise tezgaharası cam montajıda okadar öenmlidir. Tezgah arası cam montajının hatasız ve hassas birşekilde yapılması aslıntada hepsinden önemlidir.

Tezgah arası cam malzemesini ne kadar kaliteli olursa olsun, seçmiş olduğunuz görüntü kalitesi ne kadar yüksek çözünürlüklü olursa olsun, seçmiş olduğunuz renk cam mutfağınızla ne kadar uyumlu olursa olsun. Mutfak tezgah arası cam montajı kusurlu, hatalı olduğu zaman tüm bu güzellikleri bir anda sıfırlayabilir. bizda bu yazımızda sizler için tezgah arası montaj yöntemlerin ele aldık.

Tezgah Arası Cam Montaj Yöntemleri Nelerdir? 

Panelleri kurmak biraz zaman alıyor, profesyonel ustalar yaklaşık 1-2 saat içinde bu işi halledebilir. Üç şekilde eklenebilirler: 

1. bağlantı elemanları eki yöntemi 

Paneli sabitleyen minyatür metal kancaların yardımıyla gerçekleştirilir. Uzmanlar bu yöntemin en uygun olduğunu düşünürler, çünkü herhangi bir kalınlık ve ağırlığın önlüğü güvenli ve sıkı bir şekilde sabitlenmiştir. Üzerinde delik yok, plakaların derzleri neredeyse görünmez. Bu yöntemin hoş bir artı, duvarların dikkatli bir şekilde dengelenmesine gerek olmamasıdır. Ve mutfak fotoğrafının cildini değiştirmek için bir isteğiniz varsa, o zaman onun sökülmesi ve değiştirilmesi özel çaba gerektirmeyecektir. 

2. Besleme bağlantı elemanları 

Cam özel olarak hazırlanır, plakaların köşelerinde söndürülmeden önce, vida için küçük delikler açılır. Ürün duvara sıkıca sabitlendikten sonra dekoratif tapalarla kaplanmıştır. Bu yöntem, düzgün olmayan duvarlara sahip olanlar için uygundur, çünkü aralarında ve aralarında 4 mm'lik bir boşluk vardır. Bu tür bağlantı elemanlarının eksi - tutturma elemanları görünür durumda kalır ve her bir tasarımla birleştirilmezler. 

3. tutkal veya sıvı çivi kullanarak 

Bu yöntem, ideal bir duvar durumu gerektirir çünkü panel doğrudan ona yapıştırılır. Düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır - duvarın yüzeyi tamamen düz ve kuru olmalıdır. iki şekilde bu ayar hakkında uzman görüşü - tezgah ve duvar bütünlüğünü ihlal etmeye gerek ama bu yöntemin güvenilirliği düşük olarak kabul edilir. Tüm montaj işlerini tamamladıktan sonra, üst eklem bir dekoratif kenar ile maskelenir. Cam panel bir kompozit ise ve katı değil ise, tüm eklemlerin silikon dolgu macunu ile dikkatlice incelenmesi gerekir. Neredeyse görünmezdir, ancak önemli bir işlev görür - mantar ve küf oluşumunu engeller.