Mutfak tezgah arasındaki duvarda yağ, su sıçramaları ve yemek kalıntıları ile başınız dertteyse özel bir tezgah arası koruyucu gereklidir. Modern mutfak tezgah arası sadece dayanıklı değil, aynı zamanda mutfakta görsel vurgulara da sahip olmalıdır. Bu sebepten dolayı insanlar artık klasik beyaz karo ve seramikleri kullanmaktan vazgeçtiler.

Peki artık mutfak tezgah arası için tercih edilen malzeme nedir? Tabi ki temizliğin, hijyenin ve sağlığın sembolü olan cam mutfaklar tercih edilmelidir. Tezgah arası cam mutfaklarınıza bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Mutfak camlar bir karo veya seramik kadar dayanıklıdır.

Tezgah arası cam için kullanılan yüksek güvenlikli temperli cam darbelere karşı dayanıklıdır ve kırılmaz bir yapıya sahiptir. Tezgah arası cam model bakımından diğer malzemelere göre sizlere sınırsız sayıda seçenek sunar. Cam mutfaklarda tasarım sizin hayallerinizle sınırlıdır. Mutfağınıza derinlik ve katar ve genişlik hissi uyandırır. 3d boyutlu seçeneklerini deneyebilirsiniz. Temizliği kolaydır. En basit temizleyici ürünlerle bile hijyeni sağlayabilirsiniz. Güneş ışınlarına dayanıklıdır, sararma ve solma olmaz. Tek parçadan oluştuğu için dolgularla ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız. Mutfak cam uzun ömürlüdür. 

Mutfağınıza cam arka duvar ile yüksek kaliteli ve modern bir görünüm kazandırın. Sütlü beyaz veya şeffaf cam olsun - cam çok basit ve zarif görünüyor. Cam temizlemesi ve temizlenmesi kolay, birçok modern mutfak için uygundur. Başka bir vurgu ise, baskılı cam veya camın arkasındaki fotoğraf kağıdı. Hem yakında dikkat çekti varyantları, ve tema çok sayıda varyasyon vardır. Bununla birlikte, sertleştirilmiş cam tabakası kesilmiş olamaz çünkü cam levhalar için, bu tür hazne olarak takip eden çentikler mümkün değildir, unutulmamalıdır.